Pigmentacja medyczna

Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej na piersi po mastektomii

Utrata piersi to duża strata dla kobiety i bardzo poważny problem. Leczenie nowotworu osłabia nie tylko organizm ale i psychikę kobiety. Brak piersi powoduje dramatyczne przeżycia, zmienia wygląd, postrzeganie własnej kobiecości i wartości. Dlatego niezmiernie ważna jest dla kobiety skuteczna terapia, na którą składa się wiele czynników. Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej polega na stworzeniu na skórze takiego rysunku, który do złudzenia będzie przypominał naturalną otoczkę brodawki sutkowej. Na początku linergistka wykonuje rysunek kredką. Wybiera odpowiedni kształt i odcień odtwarzanej brodawki sutkowej. Dopiero po akceptacji rysunku wstępnego przystępuje do pigmentacji.

Pigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej polega na wprowadzeniu do skóry barwników w taki sposób, aby stworzyły naturalny obraz otoczki. W tym celu używa się barwników kamuflujących w kolorze ciała, odcieni beżu, brązy czy różu. Makijaż permanentny pozwala wiernie zrekonstruować otoczkę brodawki ze wszystkimi jej detalami. Ta prawie koronkowa praca opłaca się gdy po zabiegu na twarzy kobiety widać szczery uśmiech i zadowolenie.

Rekonstrukcja otoczki brodawki sutkowej jest trwale poprawia wygląd piersi i przyczynia się do szybszej rekonwalescencji po przebytej chorobie.Pigmentacja medyczna brodawki sutkowej na piersi tak jak każdy inny zabieg makijażu permanentnego musi być powtarzana co jakiś czas. Barwnik wprowadzany płytko złuszcza się powoli wraz z odnową naskórka. Makijaż utrzymuje się na skórze od 1 do 3 lat. Wszystko uwarunkowane jest naturalnymi właściwościami skóry. Potym czasie należy go odświeżyć.